Рефрижераторні осушувачі стисненого повітря | Camozzi

Теги
Новинка

5 січня 2022

series RD-N

В промисловості стиснене повітря знаходиться на одній позиції з електроенергією, природним газом і водою. Але одиниця енергії, збережена в стисненому повітрі, коштує дорожче, ніж енергія, збережена в будь-якому з трьох вказаних ресурсів.

Стиснене повітря може бути використане для наступних цілей:

 • пневмопривод - привод машин і механізмів, який працює за допомогою пневматичної енергії;

 • транспортні засоби на стисненому повітрі;

 • зберігання енергії;

 • в дайвінгу для заправлення балонів з повітрям;

 • охолодження за допомогою вихрового ефекту;

 • пневматичні транспортуючі установки - переміщення сипучих вантажів за допомогою потоку повітря;

 • очищення компонентів електроніки, які не можна очищати за допомогою води;

 • пневматичні гальма.

 • Та інше….

 

Рефрижераторні осушувачі розроблені для ефективного видалення води з стисненого повітря, знижуючи точку роси до + 3°C.

 

Осушення досягається шляхом охолодження, яке відбувається всередині високоефективного й ультракомпактного трифазного теплообмінника. Перша фаза (теплообмінник повітря-повітря) – гаряче і вологе повітря на вході попередньо охолоджується холодним повітрям. У другій фазі в теплообміннику (повітря-хладогент) відбувається інтенсивна конденсація води за рахунок охолодження повітря холодоагентом.

 

Весь конденсат відділяється від основного потоку стисненого повітря на третьому етапі за допомогою вбудованого демістера (краплевловлювача). Перевірена і міцна конструкція забезпечує ефективну та надійну роботу, швидку установку і просте обслуговування.

 

Вибір осушувача стисненого повітря

 

Для видалення вологи в стисненому повітрі можна використовувати різні методи. Сучасні типи осушувачів стисненого повітря розділяють на:

 

1. Холодоагентного типу:

 • циклічний

 • нециклічний

 

2. Регенеративного типу:

 • без нагріву двоколонні адсорбційні, та одноколонні

 • з підігрівом, двоколонні адсорбційні

 

3. Мембранні.

 

Осушувачі мають багато різноманітних характеристик, тому слід проконсультуватися з експертом цього направлення, щоб переконатися, що обраний осушувач стисненого повітря підходить саме Вам та Вашій системі.

 

Осушувачі холодоагентного типу

 

Осушувачі даного типу є найпопулярнішими, оскільки отримана точка роси є прийнятною для багатьох видів застосувань на промислових підприємствах. Принцип роботи схожий на побутовий холодильник, або домашню систему кондиціонування. Стиснене повітря охолоджується в теплообміннику приблизно до +3 °С, після чого сконденсована волога відокремлюється і зливається. Потім повітря нагрівається в теплообміннику повітря-повітря, яке також попередньо охолоджується перед надходженням в теплообмінник повітря-холодоагент. Це означає, що стиснене повітря, що виходить із осушувача, має температуру роси під тиском від +3 до +10 °С. Нижча точка роси неможлива в осушувачах такого типу, оскільки конденсат замерзає при температурі 0°С.

 

Переваги повітряних осушувачів холодоагентного типу:

 • Низька початкова вартість.

 • Відносно низька експлуатаційна вартість.

 • Низькі витрати на обслуговування.

 • Не пошкоджується мастилом в повітряному потоці (хоча необхідна фільтрація грубого очищення, щоб теплообмінник литої конструкції не забруднився твердими домішками які знаходяться в повітрі).

 

Недоліки повітряних осушувачів холодоагентного типу:

 • Обмежена можливість точки роси.

 • Парниковий ефект, та забруднення навколишнього середовища.

 

До переваг нециклічних конструкцій належать:

 

 • Мінімальні коливання точки роси.

 • Компресор холодоагенту працює безперервно.

 

До недоліків нециклічних конструкцій належать:

 

 • Немає економії енергії при частковому та нульовому потоці повітря.

 

До переваг циклічних конструкцій належать:

 

 • Економія енергії при частковому та нульовому потоці повітря.

 

До недоліків циклічних конструкції належать:

 

 • Коливання точки роси.

 • Збільшені розміри та вага для розміщення маси радіатора.

 • Збільшення капітальних витрат.

 

 

RD-N

 

Контролер

Електронний конденсатовідвідник

Реле низького / високого тиску

Тепловий вимикач

Панель управління містить інформацію, необхідну для управління осушувачем. На панелі встановлена кнопка вмикання живлення, дисплей з відображенням точки роси і аварійного сигналу.

Інтегрований електронний конденсатовідвідник EMD 12 здійснює повністю автоматичне скидання конденсату без втрати повітря. Спеціальний самоочисний клапан прямої дії забезпечує надійну роботу, оберігаючи від накопичення забруднень. EMD 12 оснащений сигналом тривоги, світлодіодним індикатором, кнопкою тестування і датчиком місткості рівня конденсату.

Реле низького/високого тиску пристрою управління, який використовуються для контролю безпеки. Компресор зупиняється шляхом відключення живлення двигуна компресору кожен раз, коли тиск холодоагенту стає надмірним. Це необхідно для запобігання можливого пошкодження обладнання. Наявність перемикача залежить від розміру осушувача.

Термовимикач контролює температуру нагнітання компресора. Якщо ця температура занадто висока, це означає, що компресор перегрівається, що може привести до пошкодження його внутрішніх компонентів. Залежно від температури проводяться профілактичні заходи, які призводять до відключення живлення компресора.

 

 

RD-N

 

Клапан гарячого газу

Вмонтований теплообмінник

Ефективна система охолодження

Компресор

Основне призначення перепускного клапана гарячого газу - запобігання замерзання конденсату на поверхні випарної котушки, коли система працює при екстремально низькому навантаженні.

Гаряче вологе повітря надходить в повітряний теплообмінник. Потім повітря проходить через випарник, також відомий як теплообмінник типу «повітря-холодильний агент». Температура повітря знижується, в результаті чого водяна пара конденсується в рідину. Рідина безперервно зливається і збирається в сепараторі для видалення за допомогою пристрою для зливу конденсату.

Холодильний компресор представляє собою насос в системі; газ, що надходить з випарника (сторона низького тиску), стискається до тиску конденсації (сторона високого тиску).

Високоефективний поршневий компресор холодоагенту забезпечує циркуляцію системи холодоагенту. Компресор має інноваційну конструкцію зі зниженою витратою електроенергії і високим рівнем надійності.

 

Експлуатація

 

Функціонування рефрижераторного осушувача можна розділити на два незалежних контури:

 

Контур стисненого повітря серії RD-N

 

Тепле і вологе стиснене повітря надходить в триступеневий теплообмінник. У першій фазі «повітря-повітря» (а) повітря, що надходить, попередньо охолоджується холодним повітрям на виході. Ця фаза важлива з точки зору енергозбереження, а також для стабільної роботи всієї системи. Друга фаза - «повітря-холодоагент» (б) – повітря охолоджується холодним холодоагентом. У цій фазі водяна пара конденсується в рідку воду. У третій фазі «демістер» (с) відокремлює всю рідку воду від повітряного потоку. Холодне сухе повітря потім потрапляє в першу фазу (а), де він знову нагрівається гарячим повітрям на вході. Окрім функції енергозбереження ця фаза забезпечує вихід з осушувача досить теплого сухого повітря, і запобігає конденсації на зовнішній стороні нижнього трубопроводу. Конденсат відводиться із системи через електронний конденсатовідвідник.

 

Контур з охолоджуючою речовиною серії RD-N

 

Циркуляція газоподібного холодоагенту в контурі забезпечується високо ефективним компресором з герметичною конструкцією (4). Компресор піднімає тиск газу, який потім охолоджується і зріджується в конденсатор (5). Електричний вентилятор на конденсаторі може керуватися датчиками температури і тиску. Рідкий холодоагент потім тече через капілярну трубку або термостатичний розширювальний клапан (8), який діє як вимірювальний пристрій для зниження тиску холодоагенту. Зниження тиску є розрахунковою функцією для досягнення цільової температури всередині випарника (більш низький тиск = нижча температура). Фільтр (7), який встановлений після вимірювального пристрою, забирає домішки і забезпечує надійну роботу системи. Холодоагент під низьким тиском в газоподібній формі потім знову входить в компресор.

 

 

 

Основні компоненти:
1 - Теплообмінник
a - Теплообмінник повітря / повітря - попереднє охолодження
b - Випарник повітря / холодоагент
c - демістер
2 - Вхід стисненого повітря - вологий
3 - Вихід стисненого повітря - сухий
4 - Компресор
5 - Випарник
6 - Обхідний клапан гарячого газу
7 - Газовий фільтр
8 - Розширювальний клапан або капілярна трубка
9 - Електронний конденсатовідвідник
10 - Контролер

RD-N

 

 

RD-N осушувачі працюють за принципом «нециклічні», (який означає, що в разі роботи осушувача без навантаження, наприклад, відсутність потоку або низький потік на вході стисненого повітря), перепускний клапан гарячого газу (6) виділить частину гарячого газоподібного холодоагенту (з нагнітальної сторони компресора ) назад в сторону всмоктування компресора. В результаті тиск випаровування/температура буде відповідати заводським налаштуванням.

 

У разі високої температури нагнітання тепловий вимикач зупиняє компресор до усунення пошкодження. Залежно від розміру осушувача передбачається додаткова комплектація пристроями безпеки/захисту (наприклад, реле низького тиску, реле високого тиску), які монтуються на контурі газоподібного холодоагенту.

 

Невеликі осушувачі оснащені базовим контролером, який в основному контролює точку роси стисненого повітря. Великі осушувачі оснащені більш потужними контролерами, що забезпечують розширений контроль і функції моніторингу.